Güneş Enerjili Sistemler


Güneş Enerjili Sistemler

Güneş enerjili sistemler mekan ısıtmasında kullanma suyu ısıtmasında kullanılır. Güneş enerjili su ısıtmalı sistemlerde düzlemsel toplayıcıların verimi çok önemlidir. Düzlemsel toplayıcılar genel olarak saydam örtü enerji toplayan yüzey yutucu yüzeye bağlanmış ısı taşıyıcı borular yalıtım malzemesi ve kasadan oluşur.


Güneş enerjili su ısıtmalı sistemler 2 gruba ayrılır.
1- Doğal dolasımlı sistemler
a. Açık Devreli
b. Kapalı Devreli
2- Zorlanmış Dolaşımlı Sistemler


1- Doğal dolaşımlı Sistemler: Su sirkilasyonunun kendiğinden olduğu sistemlerdir. Suyu harekete geçiren bir pompa veya mekanizma yoktur. Toplayıcıda ısınan suyun yoğunluğu azaldığı için kendiliğinden yukarı doğru hareket ederek depoya ulaşır.Deponun alt kısmında da daha soğuk olan su toplayıcının alt kısmına geçer. Kendiliğinden oluşan bu hareket aynı zamanda depo ve kollektör arasındaki ısı geçişini gerçekleştirir.

İki tip sistemde kullanılır:
1:Düzlemsel Kollöktör doğal dolaşımlı sistemler
2:Vakum tüplü doğal dolaşımlı sistemler

Firmamız yukarıdaki adı geçen bazı sistemler için gerekli sıcak suyun verimlilik açısından Kas Kad sitemler oluşturularak alınması tavsiye eder. Ayrıca uygulamalarımız arasında olan gerekli durumlarda kalorimetre, ısıpayölçer,sıcaksu sayaçlarınında kullanılmasını desteklemektedir.


2- Zorlanmış Dolaşımlı Sistemler:
Bu sistem açık sistemlerde kullanmakla beraber daha çok kapalı devreli sistemlerde kullanılır.Toplayıcı ile depo arasındaki su dolaşımı sirkülasyon pompası ile sağlanır. Deponun toplayıcıdan daha yukarıda olması gerekmez.


3 farklı sistemde kullanılır.
1:Düzlemsel Kollöktör zorlanmış dolaşımlı sistemler
2:Vakum tüplü zorlanmış dolaşımlı sistemler
3:Camsız Kollöktör zorlanmış dolaşımlı sistemler


Firmamız 2001 den bu yana toplam 100 ün üzerinde müstakil bina, apartman ve toplu konut, kamu binası,fabrika,atölye,hotel,hastahane,hotelin güneş enerjili sisteminin kurulmasında projelendirilmesi ve uygulamacısı olarak görev almıştır.


Yardımcı Mühendislik.

Doğalgaz kat kaloriferi, Doğalgaz Kombi, Doğalgaz Soba, Merkezi ısıtma sistemi, Ranyant ısıtma sistemleri, Kombi Bakımı – Arıza, Konusunda Uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Arayın!
Airfel, Alarko, Altus, Arçelik, Ariston, Royal, Auer, Baxi, Baykan, Baymak, Beko, Beretta, Bosch, Demirdöküm, E.C.A. , Etna, Ferroli, Vailant, Viesmann, Kombi